439273279 449627180882567 8292759946893844846 n

У межах стажування: "Аграрна історія періоду Української революції 1917 - 1921 рр.", який проводить Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії  в межах виконання проєкту "Формування новітнього наукового історико-аграрного дискурсу в Україні" відбулася третя лекція для вчителів та викладачів.

Тема лекції Олексія Компанійця - ""Колективний портрет" провідників селянського повстанського руху в добу Української революції 1917 - 1921" була присвячена аналізу  «колективних біографій» провідників селянського повстанського руху на Середньому Подніпров’ї в період Української революції. Зокрема з'ясовано, що провідною верствою Отаманщини стала українська інтелігенція.

Об’єктами просопографічного аналізу стали біографії 22 провідників повстанського руху: Трохима Івановича Бабенка, Якова Михайловича Водяного, Трифона Федоровича Гладченка, Мефодія Фокича Голика-Залізняка, Семена Григоровича Гризла, Дениса Мусійовича Гупала, Петра Кузьмовича Дерещука, Івана Тимофійовича Деркача, Іларіона Захаровича Завгороднього, Василя Мироновича Кваші, Панаса Дмитровича Келеберди, Миколи Степановича Кібця-Бондаренка, Івана Макаровича Лютого-Лютенка, Герасима Онуфрійовича Нестеренка, Івана Петренка, Івана Григоровича Савченка (Савченка-Нагірного), Семена Дмитровича Філоненка, Пилипа Панасовича Хмари, Дмитра Цвітковського, Василя Степановича Чучупаки, Олекси Степановича Чучупаки, Петра Степановича Чучупаки.

Критеріями створення колективного портрету повстанських отаманів стали такі моменти: місце народження, вік, освіта, професія, наявність військового досвіду (зокрема, участь у Першій світовій війні), час початку і завершення повстанської боротьби, політична орієнтація і подальша доля.

Презентацію можна переглянути нижче.

Kolektivij portret providnikiv povstanskogo ruhu page 0002