9576b2e2 0d0a 42f7 ba4b 3296f4bb063a

Проведено чергову лекцію у межах стажування: "Аграрна історія періоду Української революції 1917 - 1921 рр.".

Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії продовжує проводити лекції для вчителів та викладачів за тематикою «Аграрна історія періоду Української революції 1917 - 1921 рр.» у межах виконання проєкту «Формування новітнього наукового історико-аграрного дискурсу в Україні».
Чергова лекція, проведена Олексієм Компанійцем 2 травня 2024 р., була присвячена обігу зброї в селянському середовищі та забезпеченості зброєю селянського повстанського руху Середнього Подніпров’я у період Української революції 1917 – 1921 рр. Увагу було зосереджено і на політиці «роззброєння», яку реалізовували більшовики для упокорення українського села під час «великого перелому». На зустрічі обговорили політику «роззброєння села» як комплекс гібридних заходів, що був організовано розпочатий радянською владою у 1919 р. з метою підпорядкування селянства і позбавлення його волі до повстанської боротьби та подальшого опору політиці більшовиків. Було проаналізовано нормативну базу, що регулювала «роззброєння села», а також класифіковано форми селянського спротиву політиці «роззброєння села».

Презентацію можна переглянути нижче.

Politika rozzbroenna sela ak peredumova Golodomoru 1932   1933 rr. page 0002