logo
Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії
Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
png transparent social media computer icons facebook media icon blue trademark logo removebg preview
png transparent social media computer icons facebook media icon blue trademark logo removebg preview
Open menu
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.1.jpg
  • 5.1.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg

436344979 2891953467623836 529682800643601676 n

У межах Тижня науки відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Соціокультурний простір України другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст.: селянський світ».

Захід провів Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії (НДІСВАІ), який вже 25 років активно досліджує аграрну історію України. До участі в конференції долучилися 90 науковців, які представили 23 університети, 6 академічних установ, 3 музеї, 2 школи і 1 ліцей, 3 заклади післядипломної освіти. Широкою була «наукова географія» учасників конференції, які представили українські освітньо-наукові, академічні центри Києва, Вінниці, Херсона, Миколаєва, Кропивницького, Житомира, Луцька, Кам’янець-Подільського, Дрогобича, Харкова, Чернігова, Луганська, Донецька, Тернополя, Дніпра, Умані й, звісно, Черкас.

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Олександр Черевко: «Розуміти історію української державності неможливо без розуміння історії селянства. Досліджуємо власну історію, а не її російський варіант. Показуємо світу справжню Україну – лише так можна виграти інформаційну й ідеологічну війну».

На заході був присутній почесний голова асоціації «Незалежне об’єднання сільськогосподарських підприємств Чорнобаївського району», член Наглядової ради ЧНУ Петро Душейко, який упродовж всього часу існування НДІСВАІ в ЧНУ підтримує наукову діяльність НДІСВАІ.

Актуальність досліджень НДІСВАІ засвідчив і заступник голови Черкаської ОВА Олександр Шамрай, який від імені обласної влади привітав учасників конференції.

Із вітальним словом звернулася голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Олеся Ващук, яка акцентувала увагу присутніх на актуальних проблемах науковців та підкреслила важливість фундаментальних досліджень у сучасному науковому просторі.

Перший директор НДІСВАІ Анатолій Морозов висловив сподівання на подальшу успішну діяльність інституту та окреслив окремі важливі віхи історії НДІСВАІ.

У пленарному засіданні конференції зі змістовними доповідями виступили представники академічної та освітньо-наукової історичної спільноти: Олександр Удод, Олександр Житков, Віталій Лозовий.

Чинний директор НДІСВАІ Сергій Корновенко представив наукове видання з історії Української Держави 1918 р. «В Пятнайцяті Роковини Гетьманщини Більше правди про Скоропадського (Допис з Европи)» автором якого є Не Гетьманець. Видання раніше не було відоме в Україні, оскільки його газетний варіант, представлений у часописі «Америка» за 1933 р., зберігався у бібліотечних фондах Української Папської Колегії святого Йосафата у Римі. Також Сергій Корновенко розповів про започаткування  НДІСВАІ Всеукраїнського (національного) конкурсу наукових та навчальних видань із аграрної історії», який, на його думку, «сприятиме розвитку історико-аграрних знань».

Секційні засідання відбулися за п’ятьма напрямами.


Сертифікти розміщені нижче

Sociokulturnij prostir Ukraini drugoi polovini HIH   persoi tretini HH st. selanskij svit 1

 

 

Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії