28.07.2023

21 липня у Сумському національному аграрному університеті оголосили результати Всеукраїнського (національного) конкурсу наукових та навчальних видань «ВІДКРИТА НАУКА, СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ».

Перше місце у номінації «Соціо-гуманітарні та економічні науки» посіла трилогія: монографія “Селяноцентричний феномен української революції 1917-1921 рр.: аграризм”, збірник документів “Український аграризм”, методичні рекомендації для викладачів історії “Український аграризм: революційний феномен 1917-1921 рр.”, авторами якої є колектив авторів (д.і.н, проф. Сергій Корновенко, д.і.н., проф. Василь Ільницький, д.і.н., проф. Віталій Лозовий, к.і.н. Микола Глібіщук, к.і.н., доц. Вікторія Тельвак, к.і.н. Юлія Пасічна, асп. Олексій Компанієць) з Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Національного інституту стратегічних досліджень.

Трилогія – результат досліджень за грантом Національного фонду фундаментальних досліджень України «Аграризм: селяноцентричний феномен Української революції 1917 – 1921 рр.». Грантоотримувачем був Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.

Трилогія про аграризм як європейський і український селяноцентричний феномен, про селянство як активний суб'єкт історії України - один із архетипів української політичної нації.