logo
Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії
Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
png transparent social media computer icons facebook media icon blue trademark logo removebg preview
png transparent social media computer icons facebook media icon blue trademark logo removebg preview
Open menu
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.1.jpg
  • 5.1.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg

3. 1

 

Шановні колеги! 

Запрошуємо до участі у роботі 

 XII Всеукраїнського симпозіуму з аграрної історії, який відбудеться 19 – 20 квітня 2023 року

в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького (форма участі: дистанційна).

 Тематичні напрями:

    • аграрна історія як результат наукового осмислення: історіографія, джерелознавство, методологія історико-аграрних досліджень, політика пам’яті;
    • етнокультурне буття, духовність і світогляд українського селянства;
    • аграрна історія в іменах;
    • аграризм: «селянський світ»/«селянська культура»; аграристські практики;
    • селянство як об’єкт і суб’єкт суспільно-політичних, соціально-економічних та соціокультурних трансформацій від середньовіччя до постмодерну;
    • сучасні проблеми екологічної та продовольчої безпеки людства за умов «ідеального шторму» і «мережі фортець»;
    • постіндустріальні перспективи аграрного сектора, сільських населених пунктів та їх мешканців.

Учасники симпозіуму отримають сертифікат про участь.

Матеріали симпозіуму будуть опубліковані у чергових випусках збірників наукових праць  giperssilka v vorde 170215 removebg preview«Український селянин» та giperssilka v vorde 170215 removebg preview«Вісник Черкаського університету. Серія історичні науки». Збірники включені до категорії Б «Переліку фахових видань України» та індексовані міжнародною наукометричною базою Index Copernicus.

Для участі в симпозіумі до 20 березня 2023 р. необхідно зареєструватися за посиланням:

giperssilka v vorde 170215 removebg previewhttps://docs.google.com/forms/d/1WOf4MroEJLpsGmM2xvKmam36pHBeDeQnUWXDvLIHz2U/edit (посилання необхідно скопіювати в рядок пошуку).

Статті, оформлені згідно з вимогами до публікацій у наукових фахових виданнях, необхідно надіслати не пізніше 15 квітня 2023 р. на електронну адресу Науково-дослідного інститут селянства та вивчення аграрної історії ЧНУ ім. Б. Хмельницького Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Оплата за публікацію відбуватиметься відповідно до публікаційної політики giperssilka v vorde 170215 removebg preview«Українського селянина» та giperssilka v vorde 170215 removebg preview«Вісника Черкаського університеті. Серія Історичні науки».

Скринька для листування: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

giperssilka v vorde 170215 removebg previewВИМОГИ ДО ПУБЛІКАЦІЇ:

Обсяг публікації 10 – 12 сторінок А4 основного тексту; формат А-4; шрифтTimes New Roman Cyr; кегль14; інтервал1,5; поля: верхнє, нижнє, праве – 1,5 см, ліве – 3 см.

Рисунки та таблиці не повинні розривати речення в абзаці, тобто вони мають бути розташовані після того абзацу, в якому на них робиться перше посилання в тексті.

Стаття починається з позначення УДК. Потім на наступному рядку відомості про автора (авторів) вказують англійською та українською мовами: – ініціали та прізвище автора, які друкуються жирними, звичайними літерами у верхньому правому куті. Через інтервал науковий ступінь, вчене звання, посада, назва кафедри, факультету, структурного підрозділу, закладу вищої освіти, наукової установи тощо, де працює автор, e-mail; номеру ORCID (http://orcid.org/), Scopus-Author ID (зазначається при наявності індексованих публікацій у Scopus), e-mail.

Через інтервал, по центру, великими жирними літерами подається назва публікації. Через інтервал після назви, подається коротка анотація українською та англійською мовами та ключові слова (7 – 8 слів).

Структура і зміст анотації (не менше 1800 знаків) (шрифт – Times New Roman Cyrкегль – 14інтервал – 1,5поля: верхнє, нижнє, праве – 1,5 см, ліве – 3 см):

  • Мета - Purpose
  • Наукова новизна результатів дослідження - Scientific novelty. 
  • Методологія- Methodology.
  • Висновки автора – Conclusion

Методологію доцільно описувати лише в тому випадку, якщо вона містить новизну і становить інтерес з погляду представленої статті.

Результати роботи необхідно описувати точно та інформативно. Наводяться основні теоретичні й експериментальні результати, фактичні дані, виявлені взаємозв'язки і закономірності. Віддається перевага новим результатам і даним довгострокового значення, важливим відкриттям, висновкам, що спростовують існуючі теорії, а також даним, що, на думку автора, мають практичне значення. Висновки можуть супроводжуватися рекомендаціями, оцінками, пропозиціями, гіпотезами, описаними у статті.

Відомості, що містяться в назві статті, не повинні повторюватися в тексті авторського резюме. Варто уникати зайвих вступних фраз (наприклад, «автор статті розглядає...»). Історичні довідки, якщо вони не складають основний зміст документа, опис раніше опублікованих робіт і загальновідомі положення в авторському резюме не наводяться.

У тексті анотації необхідно вживати синтаксичні конструкції, властивій мові наукових документів, уникати складних граматичних конструкцій.

У тексті анотації варто застосовувати ключові слова з тексту статті.

Текст анотації має бути лаконічним і чітким, вільним від другорядної інформації, зайвих вступних слів, загальних і незначних формулювань.

Скорочення й умовні позначки, крім загальновживаних, застосовують у виняткових  випадках.

Ключові слова не повинні повторювати назву статті. Анотація повинна містити стисле формулювання змісту статті, не повторювати назву статті. Через інтервал, з абзацу починається основний текст статті. Абзацний відступ –1,25 см.

Усі таблиці в статті подаються окремим файлом у форматі Microsoft Excel.

Структура статті має обов’язково містити такі рубрики: постановка проблемиметавиклад основного матеріалувисновки.

Оформлення посилань робиться у вигляді підсторінкових автоматичних посилань згідно ДСТУ 2015: автор, назва, місце видання, видавництво, рік видання, сторінка посилання чи загальна кількість сторінок.

У кінці тексту робиться список літератури за латинським алфавітом під назвою References з використанням стилю APA.

Література подається у транслітерації (для публікацій українською, російською або іншою кириличною мовою). Необхідно застосовувати лише рекомендовані транслітератори:

для транслітерації прізвищ та імен обов'язково використовувати сервіси за посиланнями:

https://dmsu.gov.ua/services/transliteration.html (укр.)

http://translit-online.ru/pasport.html (рос.)

Наприкінці статті може міститися подяка (тим, хто надавав допомогу під час дослідження, напр., установам, організаціям, фондам, окремим працівникам та ін.) та інформація про фінансування дослідження. 

Оргкомітет