logo
Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії
Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
png transparent social media computer icons facebook media icon blue trademark logo removebg preview
png transparent social media computer icons facebook media icon blue trademark logo removebg preview
Open menu
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.1.jpg
  • 5.1.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg

489731963 673246335572678 7052692942381135286 n

На запрошення колег Черкаського гуманітарно-правового ліцею: Віктора Гайдука, Олексія Компанійця, – у межах реалізації нашого спільного проєкту «Аграрна історія України для проактивної учнівської молоді» 29 квітня директор Науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького професор Сергій Корновенко зустрівся з ліцеїстами у рідних для них стінах.

Зважаючи на певний символізм: 107 років тому відбувся прихід до влади гетьмана Павла Скоропадського і проголошення Української Держави, – говорили про те, як ці події були відображені у 1933 р. на сторінках газети «Америка».

Під час опрацювання бібліотечних фондів Папської Української колегії св. Йосафата у Римі нами було віднайдено «Допис з Европи» під промовистою назвою «В Пятнайцяті Роковини Гетьманщини Більше правди про Скоропадського». Його текст належить перу автора, що ідентифікував себе, як «Не Гетьманець».

Про зміст цього допису й мовилося на сьогоднішній зустрічі. Зокрема, про те, як Не Гетьманець деконструював антигетьманські міфологеми, що поширювалися тогочас, предметно з’ясував, роз’яснив у доступній формі принципові моменти з історії Української Держави:

1) рушійні сили, обставини, причини, чому вибір впав саме на особу майбутнього гетьмана, процедуру приходу до влади П. Скоропадського, ставлення німецького командування;

2) заходи зі стабілізації політичних відносин із тогочасними суб’єктами політичного процесу;

3) діяльність, спрямовану на зміцнення внутрішньої та зовнішньої суб’єктності Української Держави;

4) дипломатичні кроки Гетьманату: відносини з країнами Четвертного союзу, Донщиною, Кубанню; вирішення кримського і бессарабського питань;

5) засадничі принципи аграрної реформи, практику з її підготовки та реалізації;

6) заходи в культурно-освітній та релігійній сферах;

7) формування національних армії та флоту, перипетії відносин з УСС та з «Особливим Корпусом»;

8) помилки Гетьмана.

Це була завершальна презентація за проєктом, її фіналом стало дарування старшокласникам на згадку цікавого джерела з історії України періоду Гетьманату 1918 р. – «В Пятнайцяті Роковини Гетьманщини Більше правди про Скоропадського Допис з Европи».

Презентація 

 Prezentacia liceistam 1 page 0001

Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії