img 117 2

27-го січня 2024 р.  відбувся Перший український форум у Маастрихті.

Форум став важливою платформою для обміну досвідом, ідеями та ініціативами, спрямованими на інтеграцію українців у нідерландське суспільство.

Присутній на форумі ольдермен Ален Гарньє тепло привітав присутніх та висловив свою відкритість до зміцнення зв'язків із українською громадою в муніципалітеті Маастрихта. Він засвідчив щире прагнення до співпраці та взаємодії з українськю громадою. На заході виступив Посол України в Королівстві Нідерланди Олександр Карасевичю, підкреслив важливість об'єднання всіх українців та співпраці задля спільної мети - нашої якнайшвидшої перемоги, підтримки та розвитку України.

Від імені Інституту селянства та аграрної історій прозвучала доповідь к. і. н. Софії Веркулен-Морозової на тему “Як довго насправді триває війна?” У доповіді було розкрито як історичне підґрунтя виникнення територіальних претензій з боку Росії, так і динаміку розвитку гібридної війни Росії проти України за останні більш як 3 десятиріччя.