У 2015 році на 69-й сесії Генеральної Асамблеї ООН була прийнята Резолюція, відповідно до якої 9 грудня проголошено Міжнародним днем вшанування пам’яті та гідності жертв злочину геноциду. Таким чином, організація підтвердила всі рішення та постанови в системі ООН, які зробили внесок у створення та розвиток процесу покарання та запобігання злочину.
9 грудня обрано невипадково. Тогодень 1948 р. Генеральна Асамблея ООН ухвалила Міжнародну конвенцію про попередження злочину геноциду й покарання за нього.
Українська нація пережила геноцид 1932–1933 років, вчинений комуністичним тоталітарним режимом на території УРСР та етнічних землях українців.
На сьогодні Голодомор визнали геноцидом української нації на офіційному рівні 23 держави.
Пам'ятаємо, шануємо!